FOTORELACJA FERII Z KULTURĄ

      Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku organizował ferie dla dzieci w okresie od
20 stycznia 2020r. do 31 stycznia 2020r. 
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku, w godz. 800-1600. Planowany harmonogram zajęć został wykonany w pełni i przedstawiał się następująco.

Uczestnictwo w feriach zimowych było bezpłatne dla każdego mieszkańca miasta i gminy Tolkmicko. Wszystkie zajęcia oraz warsztaty miały charakter otwarty, z wątkiem organizowanych wyjazdów, na które obowiązywały zapisy oraz dopłata.

Każdego dnia uczestnicy ferii mogli korzystać z dostępnych udogodnień tj. ping-pong, dart, piłkarzyki, bilard, gry planszowe, xbox, kawiarenka internetowa, itp. Dziennie w feriach uczestniczyło ok. 70 dzieci, w przedziale wiekowym od 6 do 14 lat. Pracownicy ośrodka, tj. instruktorzy kulturalno-oświatowi prowadzili dla dzieci i młodzieży gry i zabawy. Ponad to:

 • 20 stycznia 2020r. (poniedziałek) odbył się turniej gier planszowych oraz warsztaty małego kucharza z Kołem Gospodyń Wiejskich „Barbórka i spółka”, działającym przy M-GOK
  w Tolkmicku.
 • 21 stycznia 2020r. (wtorek) odbyły się otwarte warsztaty plastyczne, które poprowadził instruktor zajęć plastycznych M-GOK wraz z pomocą instruktora kulturalno-oświatowego.  Tego samego dnia odbyły się również warsztaty i zabawy taneczne z certyfikowaną instruktorką tańca „MARGOT” Małgorzatą Wilczak-Kalinowską.
 • 22 stycznia 2020r. (środa) odbył się wyjazd do Activity Parku w Elblągu, w którym uczestniczyło 26 osób (24 dzieci oraz 2 opiekunów). Koszt wyjazdu wynosił jedynie
  20 zł/osoba tj. cena biletu wstępu do Activity Parku, koszt przejazdu pokrył ośrodek kultury. Następnie w ośrodku wyświetlono dla dzieci bajkę, podczas której każde dziecko zostało poczęstowane popcornem. Na koniec dnia odbyły się zajęcia modelarskie, które poprowadził instruktor modelarstwa M-GOK w Tolkmicku.   
 • 23 stycznia 2020r. (czwartek) – odbyło się karaoke, warsztaty plastyczne oraz ognisko, podczas którego ośrodek kultury zapewnił poczęstunek dla każdego uczestnika. Tego dnia ponownie odbyły się również zajęcia modelarskie.
 • 24 stycznia 2020r. (piątek) – zajęcia dla dzieci i młodzieży poprowadziła animatorka
  z firmy „Wszystko Gra”. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich grach i zabawach z konkursami.
 • 27 stycznia 2020r. (poniedziałek) – cały dzień przeznaczony został dla kina sferycznego
  z Olsztyna – wstęp był wolny dla każdego odwiedzającego M-GOK w Tolkmicku. Dodatkowo uczestnicy ferii mogli wziąć udział w zajęciach modelarskich.
 • 28 stycznia 2020r. (wtorek) – odbyły się warsztaty plastyczne i karaoke oraz ponownie warsztaty i zabawy taneczne z firmą MARGOT - Małgorzata Wilczak-Kalinowska.
  Na zakończenie dnia ponownie odbyły się zajęcia modelarskie.
 • 29 stycznia 2020r. (środa) – wyjazd do Parku Rozrywki PIEKARCZYK w Elblągu, na 2h. Koszt wyjazdu wynosił 30zł/os., co stanowiło jedynie cenę biletu wstępu. W wyjeździe udział wzięło 26 osób (24 dzieci oraz 2 opiekunów). Po powrocie z Parku rozrywki, uczestnicy ferii wzięli udział w warsztatach małego kucharza z kołem gospodyń wiejskich „Barbórka i Spółka” działającym przy M-GOK w Tolkmicku, przy pomocy pracowników ośrodka.
 • 30 stycznia 2020r. (czwartek) - gry i zabawy z animatorami WSZYSTKO GRA, projektowanie koszulek i toreb ekologicznych oraz zajęcia modelarskie.
 • 31 stycznia 2020r. (piątek) – w ostatni dzień ferii zimowych w M-GOK w Tolkmicku wystąpił teatr lalek z Olsztyna pt. „Krawiec niteczka”. Ferie zakończyliśmy zajęciami „w świecie kinomana” oraz zajęciami modelarskimi.

Zajęcia dla dorosłych tj. pilates, aerobik oraz zumba odbywały się bez zmian lub według ustaleń
z instruktorami. 

Wszystkie organizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży finansowane były z budżetu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku.

Cały plan ferii był dostępny na stronie internetowej oraz facebook’u M-GOK w Tolkmicku, tj. www.kulturatolkmicko.pl oraz https://www.facebook.com/Miejsko-Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Tolkmicku-573748099326347/. W formie reklamy rozwieszone zostały plakaty informacyjne oraz rozłożone ulotki w sklepie spożywczym. 

Na całą fotorelacje zapraszamy na naszego facebook'a: https://www.facebook.com/Miejsko-Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Tolkmicku-573748099326347/
 

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS! :)