Nuty Góralskie z Pielgrzymek Ojca Św. Jana Pawła II do Polski

Zapraszamy na koncert Folk Kapeli „GÓRALSKA HORA”, króry odbędzie się w niedzielę, 30 sierpnia 2020 r. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Zespół zapewni oprawę muzyczną do mszy św. o godz. 11.00, bezpośrednio po mszy św. zagra koncert dedykowany Janowi Pawłowi II z okazji 100. rocznicy urodzin.

Folk Kapela „Góralska Hora”, ma zaszczyt zaprezentować melodie z pielgrzymek Papieża Jana Pawła II do Polski, melodie wykonywane przez górali Papieżowi, melodie o Góralskiej Gaździnie – Matce Bożej z górskich sanktuariów maryjnych, m. in.: Czarna Madonna, W Moim Ogródeczku, O Ty Nasza Jasnogórska Pani i wiele innych, melodie sentymentalne, a zarazem żywiołowe oraz na koniec wspólnie zaśpiewamy „Barkę”. Całość koncertu będzie przeplatana słowami i tekstami o Janie Pawle II.
 
Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich. Gramy w składzie: skrzypce I, skrzypce II, altówka węgierska, kontrabas. Sięgamy po oryginalne instrumenty góralskie, takie jak: trombita, róg pasterski, okaryna, różnego rodzaju piszczałki.
Naszym repertuarem są żywiołowe i skoczne melodie z różnych stron Karpat, m.in. muzyka góralska z regionu Tatr, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego, Podhala oraz również utwory inspirowane muzyką słowacką, węgierską, rumuńską, bałkańską i cygańską. Ponadto gramy utwory muzyki klasycznej m.in. takie jak Czardasz Monti, tańce węgierskie Brahmsa, Słowik i wiele innych.